DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W 2023 roku Dniem Bezpiecznego Internetu ogłoszono 7 lutego z hasłem przewodnim „Działajmy razem DBI2023”, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały, aż do końca marca. W naszej szkole działania, którymi objęci byli nie tylko uczniowie ale także rodzice, zgłoszone zostały jako inicjatywa lokalna do Polskiego Centrum Programu Safer Internet i również rozłożone były w czasie od początku lutego do 17 marca. W ramach zajęć z informatyki uczniowie klas III – VIII brali udział w lekcjach prowadzonych online przez wyżej wymienionych organizatorów i partnerów DBI2023. Ponadto uczniowie klasy II i III uczestniczyli w kursie „Internetowa Szkoła Słonia Spacjusza”, który prowadzony był na platformie OSE IT. Problematyka bezpieczeństwa w sieci poruszana była podczas różnych zajęć, w  różnej formie we wszystkich klasach. Działania zakończyliśmy grą terenową związaną tematycznie z wiedzą o komputerach i internecie, przygotowaną i przeprowadzoną przez uczniów klasy VIIIa pod kierunkiem wychowawcy. Gra przebiegała w dwóch grupach wiekowych: klasy I – IV i V – VIII. Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół, który grał o nagrodę dla klasy. W kategorii I – IV wygrał zespół z klasy IV, a w kategorii V – VIII wygrał zespół z klasy VIIIb.

                                                                                             Koordynator lokalnych działań

                                                                                                     Izabela Stańczykowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status