WYJAZD DO TEATRU NA SPEKTAKL „TAJEMNICZY OGRÓD”

 

8 lutego 2024 r. uczniowie klasy IV i V wraz z p. K. Głuch, A. Nogą i B. Tomczyk uczestniczyli w wyjeździe do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, w którym obejrzeli spektakl „Tajemniczy ogród”.

Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy, niezwykła scenografia spektaklu przeniosła wszystkich widzów do ogromnego, pustego i mrocznego domu oraz otaczającego, zaniedbanego ogrodu, skrywającego skrzętnie bolesną tajemnicę. Uczniowie mogli podziwiać wzruszającą, pełną ciepła opowieść o przyjaźni, która potrafiła odmienić smutną rzeczywistość bohaterów sztuki i przywrócić ich radość życia.

„Tajemniczy ogród” to lektura zawierająca ponadczasowe prawdy o człowieku i świecie, poruszająca problemy, które dotyczą zarówno dzieci jaki i dorosłych.

Adaptacja pięknej opowieści, której główną bohaterką jest Mary Lennox wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.

TŁUSTY CZWARTEK

W dniu 8 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego w swojej grupie obchodziły Tłusty Czwartek. Najważniejszym akcentem tego dnia były oczywiście pączki, które dzieci zajadały ze smakiem!

Przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Oglądały zdjęcia pączków i innych smakołyków, które są przygotowywane na to święto. Następnie wykonały pączki z papieru, które swoim wyglądem nie różniły się od tych prawdziwych. To były jedne z najsłodszych zajęć!

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce w dniu 10 stycznia. Był to dzień, na który uczniowie czekali z ogromną niecierpliwością. Pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem i regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania, „zdali egzamin ze znajomości bajek i baśni”, złożyli przysięgę czytelnika i wypożyczyli samodzielnie wybrane przez siebie książki. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.  Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i zakładki do książek.

Agnieszka Kośka

BEZPIECZNE FERIE

Wkrótce rozpocznie się okres ferii zimowych. Jest to wyczekiwany przez dzieci i młodzież szkolną czas wypoczynku. W trosce o ich bezpieczeństwo 10.01.2024r. zorganizowano spotkanie, na którym gościliśmy przedstawiciela PSP w Przysusze, mł. bryg. Radosława Dyla, który przypomniał zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych m.in. zabaw na śniegu, zjazdów z górki, jazdy na nartach czy łyżwach, organizacji kuligów. Zaprezentował film dotyczący prawidłowego ratowania osób tonących, które weszły na zamarznięty akwen wodny. Uczniowie uzyskali wiedzę na temat jak należy zachować się  i pomóc osobie poszkodowanej w danej sytuacji. Sprawdzona została również znajomość przez uczniów numerów alarmowych.

Pamiętajmy, że tylko zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status