DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia  obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Ziemi. W strojach przedszkolaków dominował tego dnia kolor zielony, kojarzący się z naszą czystą i piękną planetą.

Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz dowiedziały się czym jest recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ, CZYLI KLASA II NA WYCIECZCE W WARSZAWIE

Warszawa jest miejscem ważnym dla wszystkich Polaków. Na jej mapie znajduje się kilka miejsc, które każdy powinien odwiedzić. Jednym z nich jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie klasy II spędzili miło czas bawiąc się i ucząc. Wystawy w Koperniku pobudziły wiele zmysłów, zachęciły do poznawania świata jednocześnie pokazując, że nauka nie musi być nudna. Planetarium to kolejne miejsce, które okazało się bardzo interesujące, bo któż nie chce zobaczyć, co kryje Kosmos. Wiedza dotycząca gwiazd była przekazana w sposób ciekawy, zachęcający do szukania dodatkowych informacji, a bajka „Dziadek i Zoja” przybliżyła uczniom klasy II pojęcie światła i pokazała, co może się stać, jeżeli Słońce zostanie zaćmione. Ostatnim miejsce, w którym byli nasi uczniowie był słynny Plac Piłsudskiego, gdzie mieli okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i poznać kilka ciekawostek historycznych związanych z tym miejscem.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status