DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W dniu 26 marca 2024 r. odbył się apel podsumowujący działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu.
W 2024 roku Dniem Bezpiecznego Internetu ogłoszono 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca. W naszej szkole działania, którymi objęci byli nie tylko uczniowie ale także rodzice, również rozłożone były w czasie.
Problematyka bezpieczeństwa w sieci oraz bezpiecznego korzystania z urządzeń cyfrowych poruszana była podczas różnych zajęć i w różnej formie.
W ramach zajęć z informatyki uczniowie klas I – VII brali udział w lekcjach prowadzonych online przez organizatorów i partnerów DBI. W takich zajęciach uczestniczyli też uczniowie oddziału przedszkolnego. Dla uczniów z klas IV-VI zorganizowane były drużynowe rozgrywki w grze internetowej ”Interlandia”. W zawodach wzięło udział 6 czteroosobowych drużyn.
Apel zakończyły krótkie występy, przygotowane przez poszczególne klasy. Były wiersze, piosenki, quiz oraz scenka rodzajowa.

Koordynator działań
Izabela Stańczykowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status