Wybieram wodę

„Wybieram wodę” to ogólnopolski program edukacyjny będący wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest również w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej,  działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych które pragną promować zdrowy styl życia oraz ochronę zasobów wodnych wśród swoich uczniów. Nasza szkoła włączyła się w realizacje zadań programu poprzez przeprowadzenie zajęć, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się jak ważne dla ich organizmu jest picie wody, jak dużo wody zawiera nasz organizm oraz co robić, by chronić zasoby wodne naszej planety. Każda z przeprowadzonych lekcji zakończyła się wspólnym piciem wody. Mamy nadzieję, że działania podjęte w ramach programu pomogą ukształtować prawidłowe nawyki żywieniowe uczniów, a także nauczą najmłodszych  świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych oraz dbania o nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *