UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie w naszej szkole miało miejsce w dniu 10 stycznia. Był to dzień, na który uczniowie czekali z ogromną niecierpliwością. Pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem i regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania, „zdali egzamin ze znajomości bajek i baśni”, złożyli przysięgę czytelnika i wypożyczyli samodzielnie wybrane przez siebie książki. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.  Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy i zakładki do książek.

Agnieszka Kośka

BEZPIECZNE FERIE

Wkrótce rozpocznie się okres ferii zimowych. Jest to wyczekiwany przez dzieci i młodzież szkolną czas wypoczynku. W trosce o ich bezpieczeństwo 10.01.2024r. zorganizowano spotkanie, na którym gościliśmy przedstawiciela PSP w Przysusze, mł. bryg. Radosława Dyla, który przypomniał zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych m.in. zabaw na śniegu, zjazdów z górki, jazdy na nartach czy łyżwach, organizacji kuligów. Zaprezentował film dotyczący prawidłowego ratowania osób tonących, które weszły na zamarznięty akwen wodny. Uczniowie uzyskali wiedzę na temat jak należy zachować się  i pomóc osobie poszkodowanej w danej sytuacji. Sprawdzona została również znajomość przez uczniów numerów alarmowych.

Pamiętajmy, że tylko zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – STYCZEŃ 2024

W trakcie trwania pierwszego półrocza, na lekcjach muzyki uczniowie klasy VII wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości ucząc się obsługi nowoczesnego aparatu z funkcją nagrywania filmów oraz gimbala. Uczniowie korzystając z urządzeń nagrywali różnego rodzaju akcje i uroczystości szkolne, np.: Obchody Międzynarodowego dnia muzyki, Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, świąteczne życzenia czy materiał do filmu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status