„Szkoła pamięta”

,,Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.”

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski

Z racji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło akcję „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Nasza szkoła włączyła się w tę akcję.

W ramach akcji prowadzone są następujące działania:

  • porządkowanie i odwiedzanie grobów osób, którzy tworzyli historię naszej małej ojczyzny,

  • sprzątanie bezimiennych i opuszczonych grobów,

  • organizacja zbiórki zniczy,

  • przygotowanie wiązanek kwiatów,

  • odwiedzanie grobów zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz szkół naszej gminy,

  • zorganizowanie wycieczek do miejsc pamięci m.in. ,,Szaniec Hubala”,

  • złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Lotników Polskich poległych w obronie ojczyzny oraz na grobach żołnierzy na cmentarzach w Klwowie i w Sadach,

 

„Podziel się kanapką” – warsztaty kulinarne

W związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem dnia 22 października uczniowie klasy VB należący do SK PCK wspólnie z opiekunem zorganizowali warsztaty kulinarne, podczas których przygotowali kanapki oraz przekąski owocowo – warzywne, którymi poczęstowali kolegów i koleżanki z klasy drugiej i trzeciej .

Celem akcji „Podziel się kanapką” było uświadomienie uczniom wagi istniejącego problemu, jakim jest głód na całym świecie.

Pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki znikały z talerzy z prędkością światła. Mamy nadzieję, że chęć dzielenia się z innymi będzie obecna nie tylko podczas zorganizowanej akcji, ale będzie towarzyszyła uczniom przez cały czas.

Opiekun SK PCK

Anna Noga

Bijemy rekord

 

W dniu 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej to okazji WOŚP organizuje akcję BICIA REKORDU W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY, której celem jest wspólne promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy jak również budowanie aktywnej postawy. Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy dołączyła do tej akcji. Punktualnie o godzinie 12.00 na hali sportowej spotkali się uczniowie z klas V- VIII, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Dyrekcja oraz niektórzy nauczyciele, aby w ciągu najbliższych 30 minut wykonywać nieprzerwanie resuscytację krążeniowo- oddechową jednocześnie na 10 fantomach. Akcję poprzedzono cyklem zajęć dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dla wszystkich uczestników udział w tego typu zajęciach był świetną okazją do wspólnej nauki podstawowych czynności ratujących życie jak i nauki odpowiedzialności.

Mimo tego, że była to pierwsza taka akcja, to cieszyła się ona dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Już wszyscy czekają na kolejne takie zajęcia i ponowne Bicie Rekordu.

Więcej zdjęć: https://zssklwow.pl/?page_id=14467

Agnieszka Kośka, Adrianna Dobrodziej

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród dostojnych gości powitaliśmyWójta Gminy Klwów p. Piotra Papisa, Przewodniczącego Rady Gminy p. Jerzego Sieczaka, Zastępcę Wójta p. Piotra Regułę oraz pracownika ZOSS w Klwowie p. Katarzynę Sołkowicz.
Dyrektor szkoły p. Edyta Sobczak podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę oraz wręczyła nagrodę dyrektora. Również dyrektorzy szkoły p. Edyta Sobczak i wicedyrektor p. Małgorzata Kopczyńska otrzymały nagrodę Wójta Gminy Klwów. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud w wychowaniu młodego pokolenia.
Wszyscy pracownicy szkoły obejrzeli program przygotowany przez uczniów klasy VII, chór i przedstawicieli orkiestry pt. „Długa przerwa”. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili specyfikę pracy pedagogów. Młode, nowe grono pedagogiczne zaprezentowało problemy dotyczące ścieżki awansu zawodowego, wyboru podręczników, przygotowania uczniów do egzaminów itp.
Na zakończenie akademii uczniowie zaśpiewali „100 lat”, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

Bożena Korycka, Katarzyna Wójcik, Beata Zagaj


Wycieczka klasy II i III do kina na film pt.: „O Yeti”

15 października uczniowie klasy II i III pod opieką pań: Elżbiety Gawryś, Hanny Rokickiej i Adrianny Dobrodziej wybrali się do kina w Radomiu . Obejrzeli tam film pt.: „O Yeti”, który opowiada o niezwykłej przygodzie nastolatki Yi, która spotyka młodego Yeti na dachu domu w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng. Bohaterowie organizują niezwykłą wyprawę. Aby dowiedzieć się, jak zakończyła się ta wyprawa, zachęcamy do obejrzenia.

Elżbieta Gawryś

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status