Festyn Rodzinny:))

Słońcem, soczystą zielenią i kwiatami  wybuchł maj. Nie tylko w Szkole Podstawowej  im. Lotników Polskich w Klwowie to miesiąc wielu ważnych  uroczystości.  26 maja 2018 r. odbył się, tradycyjny już, piknik rodzinny pod hasłem RODZINA NA DOBRE I NA ZŁE.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30. Zaproszeni goście – przyjaciele szkoły, rodzice oraz uczniowie i nauczyciele wypełnili   halę sportową, której uroczystego charakteru i uroku dodawały kolorowe  kwiaty. Pani Dyrektor Edyta Sobczak powitała  wszystkich obecnych wzruszającym okolicznościowym przemówieniem, po czym zaprosiła na występy artystyczne  przygotowane przez uczniów klas I-VII. Zaciekawiły  one  i poruszyły wszystkich, szczególnie mamy, które z okazji przypadającego święta, usłyszały wiele ciepłych, miłych i czułych słow. Życzenia i podziękowania  od Pani Dyrektor i pracowników Urzędu Gminy, zakończyły część oficjalną.
Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz musztry wojskowej przygotowany przez kadetów  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach pod dowództwem płk. Ryszarda Młodzianowskiego. Mieliśmy okazję oglądać niesamowite widowisko, na które składała się musztra i paradny przemarsz w rytmach znanych muzycznych przebojów. Na zakończenie pan pułkownik przybliżył zebranym historię i tradycje szkoły kadetów.
Taka impreza nie może obyć się bez rozgrywek sportowych – wszak sport to zdrowie! Dlatego też w kolejnej części rozpoczęły się zawody dla uczniów i rodziców.   Było przenoszenie jajka na łyżeczce, wyścigi w workach, zbijak, przeciąganie liny, rzuty  do kosza, a przy tym mnóstwo śmiechu i radosnej zabawy. Na tym nie koniec niespodzianek. Na zebranych czekała kolejna konkurencja specjalna – dojenie krowy!!! Najpierw dzieci, a potem rodzice mieli na czas wydoić krasulę, a wygrywał ten, kto miał najwięcej mleczka. Zwycięzcy otrzymali… dyplomy. Na tym zakończyła się część pierwsza spotkania i wtedy  wszyscy przenieśli się na boisko, gdzie  chłopcy i tatusiowie rozegrali mecze piłki nożnej. Kto wie, może wśród  chłopaków  ukrywa się przyszły Robert  Lewandowski czy Ronaldo, bo miłośnikami tego sportu są wszyscy – nikt temu nie zaprzeczy. Rywalizacja była zacięta, jednak okazało się, że kondycja rodziców nie jest aż taka słaba, jak większość przypuszczała. Wszyscy uczestnicy, zarówno wygrani jak i przegrani, otrzymali dyplomy. Rozgrywki sportowe prowadzili i komentowali nauczyciele wychowania fizycznego.
    Po sportowych zmaganiach przyszedł czas  na poczęstunek, każdy uczestnik festynu otrzymał kiełbaskę z grilla i napoje, którymi wszyscy ze smakiem się zajadali.
Jeżeli ktoś myśli, że nasze kochane dzieci opadły z sił – to się grubo myli. Na hasło dane przez panią Karolinę Głuch wszyscy ruszyli w tany. Przy skocznych rytmach zabawa trwała w najlepsze. Niestety, to co dobre szybko się kończy…
Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Festyn spełnił oczekiwania jego organizatorów, dzieci i – mamy nadzieję  – również rodziców licznie uczestniczących w zabawie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie w organizację dali naszym uczniom możliwość bardzo miłego spędzenia czasu.

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka

22 czerwca 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie rozpoczyna nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019.

W załączeniu „Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniów dotychczasowych gimnazjów i uczniów dotychczasowych trzyletnich liceów ogólnokształcących w Województwie Mazowieckim w roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu- Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka”.

Święto Patrona Szkoły

W dniu 22 maja 2018 roku odbyła się uroczystość poświęcona patronowi naszej szkoły, połączona z przekazaniem sztandaru gimnazjum nowemu pocztowi. Ustępujący poczet w składzie: Dominika Strasińska, Weronika Fijołek, Jakub Korycki, przekazał pieczę nad sztandarem nowemu pocztowi w składzie: Cezary Litwiński, Wiktoria Hałas, Wiktoria Rokicka.
Podczas części oficjalnej nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów mających na celu
m.in. poszerzenie wiadomości o patronie naszej szkoły, rozbudzenie kreatywności, a nawet wykrycie nowych talentów. Zadaniem najmłodszych uczniów szkoły podstawowej było wykonanie pracy plastycznej prezentującej lotnictwo polskie, uczniów klas IV -VI ułożenie wiersza lub opowiadania o tej samej tematyce, zaś uczniów gimnazjum prezentacji multimedialnej.. Zwycięskie prace zostały zaprezentowane zebranym, a ich autorzy zostali nagrodzeni.
Po uroczystości uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami w imieniu całej szkolnej społeczności złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „KU CZCI LOTNIKÓW POLSKICH POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY”.

Wycieczka na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską

17 i 18 maja 2018 r. uczniowie klas IV b i V pod opieką wychowawczyń p. Barbary Ogińskiej, p. Bożeny Koryckiej oraz p. Haliny Dwornik udali się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną.
Plan wycieczki był pełen atrakcji.

Pierwszym etapem była wizyta w Krakowie. Uczniowie zwiedzili Rynek, Katedrę Królewską, która pełni szczególną rolę w historii Państwa Polskiego ze względu na fakt, iż przez czterysta lat była kościołem polskich królów. Wspięli się na dzwonnicę, aby dotknąć Królewskiego Dzwonu Zygmunta oraz wypowiedzieć życzenie, zeszli do podziemi, gdzie mieli okazję obejrzeć nagrobki królewskie. Dużo radości dostarczył uczniom smok wawelski, który od czasu do czasu zionął ogniem.

Wielką atrakcją wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Schodząc na głębokość 135 metrów pod ziemię, pokonując 3 kilometry krętych korytarzy oraz blisko 800 schodów, uczniowie mieli okazję podziwiać wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Poznali legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w jej niesamowitej kaplicy, którą zdobią jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki.

Odwiedzając teren Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej nie można było pominąć Ojcowskiego Parku Narodowego oraz jego głównej atrakcji turystycznej, czyli Groty Łokietka. Nieodłącznym elementem zwiedzania tej jaskini jest poznanie legendy o ukrywaniu się w niej Władysława Łokietka przed królem czeskim Wacławem II.

Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale oraz przejście pod słynną Maczugę Herkulesa.

Chociaż pogoda nie do końca dopisała, uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni oraz pełni wrażeń.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status