LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – LUTY 2023

Fractions hands-on kit – to zestaw pomocy do nauki ułamków zakupiony w związku z udziałem naszej szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pomoce okazały się bardzo przydatne podczas realizacji cyklu lekcji matematyki oraz zajęć dodatkowych, dotyczących ułamków zwykłych w klasie V.

Wykorzystanie zestawów kolorowych manipulatorów ułamkowych zwiększyło zainteresowanie uczniów zajęciami. Sprawiło że podchodzili do ćwiczeń z dużym zaangażowaniem i wykazywali się kreatywnością. Umożliwiło uczniom przebycie drogi od czynności konkretnych, poprzez wyobrażeniowe do abstrakcyjnych. Ułatwiło przyswojenie umiejętności związanych z porównywaniem, skracaniem i rozszerzaniem ułamków oraz działaniami na ułamkach, które na ogół sprawiają uczniom dużo trudności. Korzystając z manipulatorów ułamkowych, uczniowie pracując w parach lub samodzielnie mogli ćwiczyć umiejętności ułamkowe.

BEZPIECZNE FERIE

Dnia 10 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej w Przysusze z uczniami klas I-III i oddziału przedszkolnego. Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne ferie. Panie zwróciły uwagę na odpowiednie miejsce i sposób uprawiania sportów zimowych, dostosowanie odzieży do warunków pogodowych, używanie odblasków, prawidłowe odżywianie się. Przypomniane zostały również numery alarmowe. Na koniec spotkania uczniowie wspólnie rozwiązali quiz.

Ulotka_Bezpieczne_Ferie

„ŚWIADOMY, CZUJNY, BEZPIECZNY”

W dniu 9 lutego 2023r. uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Przysusze dotyczących odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz cyberprzemocy w ramach akcji „Świadomy, czujny, bezpieczny”.

Funkcjonariusze policji przedstawili uczniom zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Zwrócili uwagę na zjawisko cyberprzemocy, na zagrożenia płynące z sieci oraz  na sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu. Uświadomili młodzieży, jak szkodliwy wpływ na organizm młodego człowieka mają używki, napoje energetyzujące oraz e-papierosy. Przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania podczas ferii zimowych.

Uczniowie wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami.

Mamy nadzieję, że uzyskane informacje przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za swoje zachowanie.

LEKCJA Z PRZYRODY

06.02.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą i poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska stworzeniom, które żyją na Wielkiej Rafie Koralowej, Morzu Śródziemnym i Morzu Bałtyckim. Wszystko to, za sprawą przepięknej wystawy prezentującej ok. 500 okazów zbieranych ponad 30 lat połączonej z prelekcją prowadzoną przez pasjonata Stanisława Janturę i jego córkę. Uczniowie mogli zobaczyć m.in.: egzotyczną kolekcję ryb, w tym zęby ryby piły, jadowitego ślimaka, rozgwiazdy, rekinka psiego i marmurkowego, szczęki rekina ludojada, muszlę największego ślimaka na świecie, kraba królewskiego, gąbki, pąkle, langusty, jeżowce, koralowce, małże, kolekcję naturalnych pereł i korali szlachetnych, bursztyny, kolekcję muszli ozdobnych. Mieli możliwość dotknięcia niektórych okazów. Poznali także wiele ciekawostek dotyczących podwodnego świata, które zapewne na długo pozostaną w pamięci.

M. Kopczyńska

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre, dlatego uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego ZSS w Klwowie zaprosiły 24.01.2023r.  swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z tej okazji. Wszyscy od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości. Pani dyrektor Edyta Sobczak przywitała gości i zaprosiła do oglądania przygotowanego programu artystycznego  przy herbatce i ciasteczku przygotowanym przez rodziców.  Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie  artystycznym  pod czujnym okiem wychowawczyń. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Następnie Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a dzieci wręczyły upominki wykonane własnoręcznie na warsztatach plastycznych. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status