ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V oraz chór szkolny pod opieką p. Karoliny Głuch i Beaty Zagaj-Szymczak przygotowali uroczystą akademię poświęconą temu wydarzeniu. Poprzez recytacje i pieśni przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości. Ten dzień szczególnie zapamiętają również uczniowie klasy I. Zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Klwowie i złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Kontynuacją obchodów rocznicy odzyskania niepodległości było uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Klwowie zakończonej koncertem oddającym hołd wszystkim rodakom walczącym o niepodległą Polskę w wykonaniu chóru szkolnego. Po zakończeniu wszyscy udali się pod Pomnik Lotników polskich poległych w obronie ojczyzny w Klwowie, gdzie reprezentanci szkoły i instytucji gminnych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Ponadto uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobie żołnierzy na cmentarzu w Klwowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status