UROCZYSTOŚĆ 10-LECIA NADANIA SZKOLE IMIENIA LOTNIKÓW POLSKICH I PRZEKAZANIA SZTANDARU ORAZ VI PIKNIK RODZINNY „Z EKOLOGIĄ NA TY”

30 maja 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 10-lecia nadania szkole imienia Lotników Polskich i przekazania sztandaru oraz VI rodzinne świętowanie – piknik rodzinny, w tym roku pod hasłem „Z Ekologią na TY”.

Cała społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni goście i przyjaciele szkoły zgromadzili się w pięknie udekorowanej hali sportowej. Mieliśmy przyjemność gościć: pana Piotra Papisa – Wójta Gminy Klwów, pana Jerzego Sieczaka –  Przewodniczącego Rady Gminy, panią Lidię Wiaderną – Sekretarz Gminy, panią Katarzynę Kalinowską – Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Klwowie druha Krzysztofa Dudka – Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Klwowie, druha Michała Dwornika – Naczelnika OSP w Klwowie oraz pracowników Urzędu Gminy Klwów.

            Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Małgorzata Kopczyńska, która w swoim wystąpieniu przypomniała o wyborze Patrona szkoły w  dniu 12 marca 2012 roku. Zgodnie wskazaliśmy wówczas Polskich Lotników jako tych, których postaci są dla nas wzorami osobowymi, bohaterami godnymi szacunku i poznania. 2 sierpnia 2012 roku Rada Gminy Klwów nadała naszym szkołom imię Lotników Polskich. 24 maja 2013 roku, otrzymaliśmy sztandary – symbole szkoły jej historii i tradycji, symbole jedności, solidarności i współpracy. Od tego dnia mija już 10 lat. Przez ten czas sztandar szkoły podstawowej i do 2019 roku sztandar gimnazjum  towarzyszyły nam podczas wielu uroczystości  i ważnych wydarzeń. Dziś patrzymy na sztandar szkoły z dumą i wdzięcznością za to, co osiągnęliśmy razem. Przez te 10 lat wiele się zmieniło, ale jedno pozostało niezmienne – nasza determinacja do osiągania sukcesów i dążenia do doskonałości.

            Po przemówieniu, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru kolejnym pocztom sztandarowym i złożenie przez nich przyrzeczenia, iż będą „strzec jego honoru, otaczać go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem, wzorowym zachowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły”.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna „Jak mama tatę poznała” w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowana pod opieką nauczycieli:
p. K.  Grzybowskiej, p. J. Pełki, p. B. Tomczyk. O oprawę artystyczną zadbały p. M. Milewska – Woźniak, p. K. Wójcik i p. B. Zagaj – Szymczak. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne w układach opracowanych przez p. K. Głuch i p. M. Tretel, opiekunkę grupy baletowej.

Po występach, p. dyrektor szkoły – Edyta Sobczak złożyła uczniom życzenia szczęśliwego, beztroskiego dzieciństwa, wytrwałości w odkrywaniu świata i  rozwijaniu talentów. Rodzicom zaś życzyła radości i satysfakcji z osiągnieć dzieci oraz czasu, na budowanie i pielęgnowanie rodzinnych relacji. Do życzeń dołączyła się także p. Joanna Wójcik – Przewodnicząca Rady Rodziców

Miłym akcentem było wręczenie rodzicom kwiatów. Gorące uściski mieszały się z radością i wzruszeniem.

Kolejnym punktem uroczystości był pokaz musztry w wykonaniu uczniów Liceum Kadetów Rzeczpospolitej Polskiej w Lipinach.

Na zakończenie części oficjalnej pani wicedyrektor złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości i zaprosiła do oglądania wystawy „10 lat naszej historii ze sztandarem”. Wystawa przedstawiała zdjęcia z uroczystości wyboru patrona, przekazania sztandaru oraz kolejne lata obchodów Dnia Patrona.

Po obejrzeniu wystawy zaproszono wszystkich na kiełbaski z grilla, soki, owoce i inne przekąski oraz Ekologiczny Piknik Rodzinny „Z Ekologią na Ty”, zorganizowany dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Klwów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu 2023-EE-2 „Ekologiczny Piknik Rodzinny”.

Uczniowie mogli spędzić miło czas w formie aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, korzystając z dmuchanego placu zabaw, zjeżdżalni i trampolin. Dzięki uczestnictwu w warsztatach ekologicznych, w atrakcyjny sposób zdobyli wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów, recyklingu, ochrony powietrza i wody.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz firmie SADPOL z Głuszyny za pomoc w organizacji i finansowe wsparcie naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status