ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY

W marcu wśród uczniów klas III odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzane były w dwóch osobnych grupach, podczas których dzieci poznały podstawowe czynności, których wykonanie może przywrócić zdrowie lub uratować życie osobie poszkodowanej.

Uczniowie poznali prawidłowe procedury zachowania się w sytuacji gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Przypomnieli sobie podstawowe numery alarmowe oraz zasady wzywania pomocy. Wiele emocji wzbudziły ćwiczenia z zakresu układania poszkodowanego we właściwej pozycji oraz wykonywanie resuscytacji na fantomie. Dzieci pod nadzorem nauczyciela oraz kilku uczennic z klas VIII mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pomocy.

Była to doskonała lekcja, której celem było przekazanie i utrwalenie  jakże istotnej wiedzy i umiejętności.

Agnieszka Kośka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status