KONCERT ZESPOŁU „PIRAMIDY”

Dzieje się w naszej szkole, oj dzieje! Jeszcze rok szkolny nie rozpoczął się na dobre, a u nas wydarzenie goni wydarzenie. Wszyscy wiemy, że ten rok należy do pisarzy epoki romantyzmu, więc z tego powodu odbył się koncert zespołu ,,Piramidy”. W ubiegłym roku mieliśmy okazję posłuchać piosenek w wykonaniu solisty i lidera zespołu – Piotra Kajetana Matczuka, który tym razem przyjechał do nas z całym zespołem. Muzycy zagrali piosenki na podstawie wierszy Mickiewicza, do których muzykę napisał P. K .Matczuk, takich jak: ,,Mówię z sobą”, ,,Bo nie jest światło”, ,, Czaty”, ,, Stepy Akermańskie”, ,,Moja piosnka II”. Zasłuchani w dźwięki muzyki nie zauważyliśmy, jak czas szybko mija, ale zdążyliśmy trochę pośpiewać i wysłuchać ciekawych opowieści i literaturze polskiej. Było to coś nowego dla uczniów, bo to pierwszy prawdziwy koncert na żywo i choć piosenki tego typu nie są często przez ludzi słuchane, to okazało się, że czas nadrobić zaległości i poznać coś nowego, co nie tylko bawi, ale też i uczy, budzi refleksję, i zmusza do pomyślenia nad życiem. Koniec końcem koncert został nagrodzony owacjami na stojąco, a potem był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Beata Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status