DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką akcji została wybrana Joanna Porazińska – wybitna pisarka.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu we wszystkich klasach, na wybranych lekcjach, uczniowie czytali lub słuchali wybranej przez siebie lektury. W klasach IV- VIII uczniowie czytali samodzielnie, a w klasach młodszych czytał im nauczyciel. Dodatkowo w grupie przedszkolnej i klasach I-III odbyły się zajęcia biblioteczne połączone z czytaniem, interpretacją plastyczną oraz zabawami związanymi z czytanymi lekturami.

Agnieszka Kośka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *