LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – CZERWIEC

 

Podczas zajęć rozwijających wokalno – instrumentalnych bardzo często wykorzystujemy bum bum rurki zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Bum bum rurki to innowacyjny instrument, który twórczo inspiruje i aktywnie angażuje dzieci niezależnie od wieku. Muzykowanie z pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na instrumentach, wspiera rozwój dziecka, inspiruje dźwiękiem.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w kreatywnych zabawach  muzyczno ruchowych ucząc się przy tym podstaw muzyki z zakresu rytmu, melodii i harmonii. Grupa uczęszczająca na zajęcia to uczniowie od I – VI klasy naszej szkoły licząca 47 osób co dowodzi, że lekcje są ciekawe i inspirujące.

W czerwcu podsumowaliśmy naszą pracę utrwalając, które opracowaliśmy w ciągu roku szkolnego. Są to między innymi: „Sto lat”, „Old Mac Donald”, „Oda do radości”, „Jingle bells”, „Shape of You”, kolędy oraz utwory muzyki klasycznej.

 

Beata Zagaj – Szymczak

BEZPIECZNE WAKACJE

16 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z mł.asp. Konradem Dobroniem i mł. aspirantem Łukaszem Krajewskim – policjantami Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Celem spotkania było omówienie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Przypomniane zostały m.in. numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą (korzystanie z kąpielisk i obiektów sportowych), w górach, na drodze i w domu. Zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie podczas pomocy w pracach polowych, przebywanie poza domem pod opieka dorosłych po godz. 22.00 oraz bezpieczne zachowanie podczas kontaktu z nieznajomymi osobami, czy ze zwierzętami.
Wszyscy niezależnie od tego, czy spędzamy wakacje w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

APEL Z NAGRODAMI

 

We wtorek 13 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę uczniów w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie, którzy brali udział w konkursach artystycznych i wiedzy oraz zawodach sportowych otrzymali dyplomy i nagrody.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status