LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – MAJ 2023

W maju uczniowie klasy IV na zajęciach z matematyki oraz zajęciach rozwijających z matematyki wykorzystywali pomoce dydaktyczne do nauki ułamków zwykłych – Fractions hands-on kit zakupione dzięki udziale szkoły w programie #Laboratoria Przyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie ćwiczyli dodawanie ułamków zwykłych, rozszerzali je i skracali. Korzystając z manipulatorów ułamkowych, uczniowie pracując w parach lub samodzielnie mogli ćwiczyć umiejętności ułamkowe. Zajęcia z wykorzystaniem tych pomocy były bardzo atrakcyjne i  inspirujące dla uczniów.

Izabela Niemirska

 

WYPOCZYNEK LETNI

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przysusze przesyła informacje dotyczące koloni dla dzieci rolników z województwa mazowieckiego organizowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Wypoczynki skierowane są do dzieci i młodzieży poniżej 16 r. ż. (urodzonych po 1 stycznia 2007 r.), minimalna granica wieku to 8 lat, których co najmniej jeden rodzic podlega ubezpieczeniu KRUS w pełnym zakresie.

Więcej informacji na stornie internetowej organizatora:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02rhs673Wqwrq1yt85buLAXMkWkp8zK8FPxoTUZCo7VWUzf3mZEpBhrRrMGN13cuzal&id=100083541362132

FREESTYLE FOOTBALL W ZSS w KLWOWIE 19.05.2023

W miniony piątek do naszej szkoły zawitał gość, który w swoim CV ma tytuł mistrza świata!!! Był to Pan Paweł Skóra, tytuł ten wywalczył w dziedzinie sporu, która jednocześnie jest jego życiową pasją, a mowa tu o Freestyle Football. Sport ten polega na wykonywaniu trików przy użyciu piłki
do gry w piłkę nożną. W spotkaniu z Panem Pawłem uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas tego spotkania mogli zobaczyć pokaz na najwyższym poziomie, posłuchać opowiadań oraz osobiście porozmawiać z mistrzem, otrzymać  autograf  i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Pan Paweł podzielił się wspomnieniami z wielu zagranicznych wyjazdów (Paryż, Doha, Sydney i wiele innych), starał się zaszczepić wiarę w samego siebie i siłę w dążeniu do swoich marzeń naszym uczniom. Samo spotkanie było bardzo przyjemne i żywiołowe!

Serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status