DZIEŃ WODY Z PAH

Co roku, w dniu  22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celem akcji jest podnoszenie świadomości, jak ważną rolę odgrywa woda w naszym codziennym życiu i jak ogromny wpływ ma ona  na losy ludzi na całym świecie.

Nasza szkoła kolejny już raz włączyła się w akcję organizowaną przez PAH. Na podstawie materiałów uzyskanych z PAH realizowaliśmy ścieżkę – Wirtualna woda. Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeprowadziliśmy ciekawe zajęcia tematyczne. Uczniowie  klas VIII uczestniczyli w webinarze -,,Jak działa pomoc humanitarna w czasach kryzysu wodnego”.  Młodsi uczniowie obejrzeli animacje ,, Woda nie tylko w kranie”, ,,Oszczędzanie wody to za mało”, rozwiązywali quizy i wykonali gazetki tematyczny. Dodatkowo, aby podsumować zdobytą wiedzę, w każdej klasie wykonano plakaty informujące o tym, jak należy dbać i oszczędzać każdą kroplę wody.  Podsumowaniem akcji był również konkurs na plakat związany
z oszczędzaniem wody.

 

 Agnieszka Kośka i Małgorzata Kopczyńska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status