Przypominamy, że 31 października 2022 r. to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu,  jak zawsze, organizowane są zajęcia opiekuńcze w godzinach od 8.00 do 13.00.

Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych – zgodnie z obowiązującym prawem – zostały ustalone na początku roku szkolnego w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim.

Dyrekcja

14 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Rzekę pięknych kwiatów znamy,
tulipanów, róż i bzów.
Dla wszystkich pracowników oświaty

mamy najpiękniejszy bukiet słów.

14 października to szczególne święto dla wszystkich pracowników oświaty. W tym dniu w roku 1773 Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest powszechnie jako Dzień Nauczyciela.

Z tej okazji  uczniowie klasy VIIIB, chór szkolny oraz grupa taneczna „Zumbiarze” przygotowali uroczystość dla nauczycieli i pracowników szkoły. W formie wierszy, piosenek
i zaprezentowanych układów tanecznych wyrazili swoją wdzięczność za trud włożony
w wychowanie, naukę i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na długiej drodze zdobywania wiedzy.

Miłym akcentem tego święta były życzenia uczniów skierowane do Pedagogów
i pracowników szkoły: „Radości w rozsiewaniu wiedzy, wytrwałości oczekiwania
i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły.

 

Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać  bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności.

 

Myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli swoim nauczycielom symboliczny kwiatek i zaśpiewali „sto lat”.

Anna Noga

 

 

 

SPOTKANIE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI ZSS W KLWOWIE

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznej  jeździe na rowerze, hulajnodze oraz spędzaniu czasu poza domem. Nasi  Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI

10 października 2022 r. naszą szkołę odwiedziła grupa ,,Zelektryzowani” z Lublina. Animatorzy w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyli uczniom tajniki chemii i fizyki. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia naukowe z wykorzystaniem m.in. wodoru, helu, ciekłego azotu, wodorotlenku sodu, pary wodnej. Różnorodne rekwizyty i substancje sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza sprawdzanie właściwości helu powodujące zmianę głosu, jazda na nietypowym rowerze czy rozdzielenie półkul magdeburskich. Była to wspaniała zabawa, połączona z nauką.

Małgorzata Kopczyńska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status