PROGRAMY PROFILAKTYCZNE

Koordynator: Adrianna Dobrodziej

Szkoła przy  współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Przysusze  kontynuuje  realizację programów profilaktycznych dotyczących edukacji antynikotynowej takich jak:  w przedszkolu „Czyste powietrze wokół nas”, w  klasach I – III szkoły podstawowej „Nie pal przy mnie, proszę”, w gimnazjum Znajdź właściwe rozwiązanie”. Gimnazjaliści uczestniczą także w kolejnej edycji  projektu „Trzymaj Formę” propagującym zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży.

MŁODZICYFROWI.PL

Szkoła przystąpiła do udział w ogólnopolskim projekcie badawczym pt. MŁODZICYFROWI.PL. Projekt skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Głównym celem realizowanych badań jest poznanie wzorów korzystania przez młodzież z telefonów komórkowych oraz poruszenie ważnego problemu, jakim jest umiejętne korzystanie z portali społecznościowych.

BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU

“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych w której szkoła bierze udział.

AKADEMIA DOJRZEWANIA

Po raz kolejny przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania” to program przygotowany z myślą o uczennicach w wieku 11-16 lat. Celem jest realizacja zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Inicjatywa edukacyjna pozwoli nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930