LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W styczniu 2023 r. uczniowie klasy IIIa w trakcie zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klasy IV na zajęciach plastyki  korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych dzięki udziałowi szkoły w programie #Lab oratoriumPrzyszłości, inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Tematem zajęć uczniów klasy IIIa były „ Figury geometryczne już wszyscy znamy”. Uczniowie pracując w zespołach, wykorzystując zakupione figury geometryczne tworzyli swoje prace. Kształtowali przy tym nazewnictwo, umiejętność różnicowania poznanych figur oraz umiejętność posługiwania się linijką podczas odrysowywania ułożonych kształtów.
Uczniowie klasy IV na zajęciach plastyki, dotyczących technik malarskich korzystali z czarodziejskiego  kleju InsGraf,  malując go palcami, pędzelkami lub mieszając z farbami.  Zastygający klej kurczył się, dzięki czemu tworzyła się delikatna siateczka pęknięć, ukazując białe tło.
Zajęcia były bardzo interesujące, a uczniowie byli zaangażowani i wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *