,,BEZPIECZNE FERIE”, ,,CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”

Wkrótce rozpocznie się okres ferii zimowych. Jest to wyczekiwany przez dzieci i młodzież szkolną czas wypoczynku. Państwowa Straż Pożarna w trosce o bezpieczeństwo uczniów w ramach prewencji społecznej realizuje kampanie  pod nazwą „Bezpieczne Ferie” oraz ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W ramach realizacji tych kampanii 27.01.2023r w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Przysusze mł. bryg. Radosława Dyla i kpt. Mariusz Rzeźnika, którzy informowali i ostrzegali o niebezpieczeństwach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne, zjeżdżaniem na nartach i sankach w pobliżu dróg, narażeniem na niskie temperatury, gaszeniem rozgrzanego tłuszczu, możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Uczniowie uzyskali wiedzę na temat jak należy zachować się  i pomóc osobie poszkodowanej w danej sytuacji. Zostali uświadomieni o korzyściach, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

M. Kopczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *