JASEŁKA

To już tradycją jest że przed świętami w naszej szkole odbywają się jasełka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej we Klwowie, pod kierunkiem p. Anny Kopczyńskiej i s. Danuty Gamoń, przygotowali przedstawienie pt. „Wspomnijmy to jeszcze raz”.  Ciekawym i mało spotykanym w jasełkach zabiegiem artystycznym był fakt, że wydarzenia z Betlejemskiej Nocy poznawaliśmy oczami 12-letniego Jezusa.  Działy się one zatem w dwóch płaszczyznach – te wspominane z nocy Bożego Narodzenia i te 12 lat później,
gdy młody Jezus rozmawiał ze swoją Matką. Dzieci z właściwym sobie wdziękiem wcieliły się w rolę Jezusa, Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów. Oprócz kwestii słownych były śpiewy, tańce i gra światła.  Wszystko to podkreślało piękno i szczególną wymowę nocy Bożego Narodzenia oraz tworzyło wyjątkową atmosferę świąteczną, w którą wprowadzeni zostali także widzowie. A widzów było sporo, bo jasełka grane były aż trzy razy.
Najpierw 16 grudnia podczas Wigilii dla osób samotnych, potem 19 grudnia w szkole a 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w kościele parafialnym we Klwowie.  Każdy występ to nowe emocje i radość dla dzieci a dla odbiorców wzruszenie i głębokie przeżycia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *