LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

W listopadzie 2022r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w zajęciach fizyki oraz w zajęciach aktywnej i kreatywnej chemii i fizyki podczas których wykorzystywali pomoce projektowe STEAM – Energia oraz ,,Fizyczne stacje doświadczalne: prąd i obwody elektryczne” zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uczniowie pracując w grupach poprzez doświadczenia badali zagadnienia związane z energią (jej magazynowanie i przekazywanie) oraz z elektrycznością (poznawali zasady postepowania z prądem elektrycznym, budowali obwody elektryczne, sprawdzali jakie materiały przewodzą prąd, jakie jest działanie prądu, łączyli obwody szeregowo i równolegle).

W trakcie zajęć wykorzystywane były załączone do zestawów instrukcje, ważne informacje i różnego rodzaju karty pracy.

Wykorzystanie pomocy na zajęciach wpłynęło na atrakcyjność zajęć, zaangażowanie i kreatywność uczniów, oraz pozwoliło na lepsze zrozumienia trudnych zagadnień związanych z energia i elektrycznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *