UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 10 listopada2022r.był dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych w Klwowie niezwykłym dniem. Wszyscy uczestniczyli w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt. Było to wydarzenie związane z uczestnictwem gminy w projekcie „Pod biało-czerwoną”.
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V oraz chór szkolny pod opieką p. Bożeny Koryckiej i Beaty Zagaj-Szymczak przygotowali uroczystą akademię poświęconą temu wydarzeniu. Poprzez wiersze i piosenki oraz fragmenty pamiętników przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości. Ten dzień szczególnie zapamiętają również uczniowie klasy I. Zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Klwowie i złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Kontynuacją obchodów rocznicy odzyskania niepodległości było uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Klwowie zakończonej koncertem oddającym hołd wszystkim rodakom walczącym o niepodległą Polskę w wykonaniu chóru szkolnego.
Po zakończeniu wszyscy udali się pod Pomnik Lotników polskich poległych w obronie ojczyzny w Klwowie, gdzie reprezentanci szkoły i instytucji gminnych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Ponadto uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobie żołnierzy na cmentarzu w Klwowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *