OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a patronką akcji została Joanna Porazińska – wybitna pisarka dla dzieci i młodzieży. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu we wszystkich klasach, na lekcjach, uczniowie czytali lub słuchali wybranej przez siebie lektury. W klasach starszych uczniowie czytali samodzielnie, a w młodszych czytał im nauczyciel. Dodatkowo w klasach I-III odbyły się zajęcia biblioteczne połączone z czytaniem, interpretacją plastyczną oraz zabawami związanymi z czytanymi lekturami.

Jak wiadomo, książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo, znajomość ortografii i gramatyki oraz pozwala przeżyć wspaniałe przygody, a głośne czytanie jest dodatkowo okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Warto więc czytać, nie tylko od święta ale każdego dnia.

Agnieszka Kośka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *