KONCERT ZESPOŁU „PIRAMIDY”

Dzieje się w naszej szkole, oj dzieje! Jeszcze rok szkolny nie rozpoczął się na dobre, a u nas wydarzenie goni wydarzenie. Wszyscy wiemy, że ten rok należy do pisarzy epoki romantyzmu, więc z tego powodu odbył się koncert zespołu ,,Piramidy”. W ubiegłym roku mieliśmy okazję posłuchać piosenek w wykonaniu solisty i lidera zespołu – Piotra Kajetana Matczuka, który tym razem przyjechał do nas z całym zespołem. Muzycy zagrali piosenki na podstawie wierszy Mickiewicza, do których muzykę napisał P. K .Matczuk, takich jak: ,,Mówię z sobą”, ,,Bo nie jest światło”, ,, Czaty”, ,, Stepy Akermańskie”, ,,Moja piosnka II”. Zasłuchani w dźwięki muzyki nie zauważyliśmy, jak czas szybko mija, ale zdążyliśmy trochę pośpiewać i wysłuchać ciekawych opowieści i literaturze polskiej. Było to coś nowego dla uczniów, bo to pierwszy prawdziwy koncert na żywo i choć piosenki tego typu nie są często przez ludzi słuchane, to okazało się, że czas nadrobić zaległości i poznać coś nowego, co nie tylko bawi, ale też i uczy, budzi refleksję, i zmusza do pomyślenia nad życiem. Koniec końcem koncert został nagrodzony owacjami na stojąco, a potem był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Beata Tomczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *