SPOTKANIE Z POLICJĄ

15 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierż. szt. Konradem Dobroniem – policjantem Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Celem spotkania było omówienie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Przypomniane zostały m.in. numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na drodze w domu. Funkcjonariusz ostrzegał przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika. Przypomniał zasady zachowania się w górach, m.in. podczas burzy, oznaczenia szlaków, prawidłowe przygotowanie się przed wyjściem na szlak. Utrwalił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowy m.in. jak poruszać się po drogach, gdy w pobliżu nie ma chodnika, poruszanie się po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Zwrócił uwagę na prawidłowe zachowanie podczas pomocy w pracach polowych, przebywanie poza domem pod opieka dorosłych po godz. 22.00, bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniał jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy w tym przypadku powiadomić.

Wszyscy niezależnie od tego, czy spędzamy wakacje w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *