WYCIECZKA ŚLADAMI WROCŁAWSKICH KRASNALI

W dniach 8-9 listopada 2021 roku uczniowie klas VIIA i VIIB wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska. Zwiedzanie jednego z najładniejszych miast w Polsce – Wrocławia rozpoczęliśmy od spaceru po wrocławskim Rynku. Spacerując po urokliwych ulicach Wrocławia poszukiwaliśmy zamieszkujących we wszystkich częściach miasta krasnoludków. Jak mówi anegdota obecnie we Wrocławiu jest ponad 300 figurek krasnali, a pierwszym, który pojawił się na wrocławskiej ziemi był nie kto inny, jak senior skrzaciego rodu, Papa Krasnal, który do dziś sprawuje rządy w krasnalowym świecie.

Mieliśmy również okazje zobaczyć wrocławski Rynek, gdzie uczniowie poznali legendę o kamieniczkach „Jaś i Małgosia”, obejrzeli Plac Solny oraz zwiedzili Uniwersytet Wrocławski, Muzeum Narodowe, Panoramę Racławicką i  Ostrów Tumski najstarszą, zabytkową część Wrocławia, która powstała na ówczesnej wyspie na obszarze przepraw na Odrze w okolicy ujścia rzeki Oławy.

Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy największy w Polsce Miejski Ogród Zoologiczny, w którym na 33 h mieszka 5 tyś. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Największe wrażenie wywarło na nas Afrykarium, w którym mieści się przepiękne Oceanarium z 18 metrowym tunelem z Rafą Morza Czerwonego,
w którym spotkać można rekiny, płaszczki oraz tysiące ryb i sztuczne koralowce.

Wrocław to piękne i malownicze miasto, które mimo jesiennej aury na długo zostanie w pamięci uczniom naszej szkoły.

Izabela Stańczykowska, Anna Noga, Agnieszka Kośka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *