NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

,,Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć!”  Jan Paweł II

Te słowa na uroczystym apelu w dniu 10.11.2021 r. przypomnieli społeczności szkolnej uczniowie klasy VIIIa upamiętniając rocznicę odzyskania w 1918 r. niepodległości przez naszą Ojczyznę po 123 latach niewoli. Dzięki patriotycznym wierszom recytowanym przez uczniów ww. klasy i pieśniom w wykonaniu szkolnego chóru przenieśliśmy się w czasy, w których Polska walczyła o upragnioną wolność.

Po części artystycznej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali szkolne legitymacje, pamiątkowe książki, odblaski i piłki. Od teraz pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Po zakończeniu uroczystego apelu uczniowie klasy V z p. dyrektor E. Sobczak i przedstawiciele MDP z opiekunem p. A. Dobrodziej w imieniu całej szkolnej społeczności złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „PAMIĘCI LOTNIKÓW POLSKICH POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY” i na grobie żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Klwowie.

Podniosła atmosfera tego dnia została podkreślona galowym ubiorem uczniów, którego elementem była biało – czerwona kokarda narodowa.

M. Kopczyńska, B. Zagaj- Szymczak, K. Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *