ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dzień 24 maja to ważna data w kalendarzu naszej szkoły. W tym dniu wypada Święto Patrona Szkoły. „Lotnicy Polscy” kojarzeni są z takimi cechami jak: miłość do ojczyzny, odwaga, honor, odpowiedzialność, oddanie i koleżeństwo. To cechy charakteru, które nasi uczniowie – wzorem patronów – mają nadzieję kształtować u siebie.

Z tej okazji uczniowie klasy 7b w imieniu całej szkolnej społeczności złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „PAMIĘCI LOTNIKÓW POLSKICH POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY” oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu. Ponadto, w ramach konkursu, uczniowie klas starszych wykonali prezentacje multimedialne związane z wybranymi postaciami patronów szkoły, zaś uczniowie klas młodszych modele samolotów i plakaty związane z lotnictwem.

Prezentacja „Znani Polscy Lotnicy” (załącznik poniżej), która wygrała konkurs została wykonana przez uczniów klasy VIa. Uczniowie mieli ją okazję obejrzeć podczas spotkań z wychowawcami. A rezultaty pracy klas młodszych dostępne w zakładce „galeria” możemy także podziwiać na szkolnym korytarzu, gdzie znajduje się wystawka wykonanych przez nich samolotów oraz prac plastycznych.

Podczas zajęć z wychowawcą młodsi uczniowie obejrzeli także prezentację do popularnej książki Adama Bahdaja „Pilot i ja” oraz nauczyli się piosenki „Jestem pilotem”. Starsi zaś, zapoznali się z filmem „Dywizjon 303 – Filmowa lekcja historii”.

ZNANI POLSCY LOTNICY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *