ŻYCZLIWOŚĆ U PRZEDSZKOLAKÓW

23 listopada w grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia w ramach Dnia Życzliwości
i Pozdrowień. Wnętrze sali ozdobiliśmy plakatami i hasłami wzywającymi do częstego uśmiechu i używania znanych wszystkim zwrotów grzecznościowych np. „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „uśmiechnij się” czy ” życzę Ci miłego dnia!” itp. Wspólnie ustaliliśmy, co oznacza słowo życzliwość, odegraliśmy scenki oraz obejrzeliśmy filmy o tematyce życzliwości. Ważnym miejscem w klasie była ustawiona „Ławeczka życzliwości”, na której każdy przedszkolak mógł usiąść i porozmawiać lub pobawić się z kolegą lub koleżanką. Posumowaniem zajęć były naklejki, które otrzymały dzieci. Wszyscy świetnie się bawili.

Adrianna Dobrodziej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *