Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Życzliwość i uśmiech na co dzień”

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2020 roku przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w tym roku nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody tego wyjątkowego dnia. Tegoroczna forma Dnia Życzliwości z racji na pandemię nie może być tak kolorowa i pełna szkolnych działa, jak w ubiegłym roku.

Pamiętajmy jednak wszyscy, że naszym wspólnym celem obchodów tego dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości, i jak najlepszych form kontaktów międzyludzkich.

Wszyscy wiemy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych.

Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacji, w których ważna jest nasza postawa i bezinteresowność. Zwykłe pozdrowienia skierowane do sąsiada lub kogoś z rodziny, sprawiają, że my sami zaczynamy widzieć się w bardziej pozytywnym świetle.

Warto pamiętać, że np. przyznanie się do błędu, powiedzenie „przepraszam” nie jest przejawem naszej słabości, wręcz przeciwnie – znakiem siły i pewności siebie.

Niewymuszona uprzejmość czasami może zdziałać więcej niż wielki, ale nieszczery gest.

Bądźmy zawsze życzliwi i mili”

MDP i SK PCK

Zostaw komentarz

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Paź    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30