Akcja ,,Narodowe Czytanie”

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.
W poniedziałek 7 września uczniowie z klas VI, VII i VIII na zajęciach lekcyjnych wraz z nauczycielami czytali wybrane wcześniej fragmenty ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. ,,Balladyna” to wybitne dzieło okresu romantyzmu, które powstało w 1834 r. w Paryżu. Dramat osadzony na tle baśniowych dziejów, opowiada losy dwóch sióstr – Aliny i Balladyny. Utwór przedstawia analizę postaw i czynów głównych bohaterów dramatu. Akcji towarzyszyła wystawa poświęcona Juliuszowi Słowackiemu jego życiu i twórczości. „Narodowe Czytanie” było doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z wybitnym dziełem literatury polskiej.

Agnieszka Kośka

Zostaw komentarz

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Listopad 2020
P W Ś C P S N
« Paź    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30