SPOTKANIE EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI – BEZPIECZNE WAKACJE

13 czerwca 2019 r. odbyła się prelekcja dla uczniów z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Funkcjonariusze mówili o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasygnalizowali, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uczniowie obejrzeli filmy przedstawiające sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie zabaw nad wodą m.in. korzystania z niestrzeżonych kąpielisk. Zostali uczuleni na nieuczciwe lub podejrzane zachowania się obcych osób względem dzieci np. nie otwierać drzwi nieznajomym, nie przyjmować od nich słodkości. Młodzieży przypomnieli o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą używanie substancji psychoaktywnych. Na zakończenie życzyli wszystkim udanych a zarazem bezpiecznych wakacji.

Adrianna Dobrodziej

Zostaw komentarz

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031