LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

 

W listopadzie 2022r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb uczestniczyli w zajęciach fizyki oraz w zajęciach aktywnej i kreatywnej chemii i fizyki podczas których wykorzystywali pomoce projektowe STEAM – Energia oraz ,,Fizyczne stacje doświadczalne: prąd i obwody elektryczne” zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uczniowie pracując w grupach poprzez doświadczenia badali zagadnienia związane z energią (jej magazynowanie i przekazywanie) oraz z elektrycznością (poznawali zasady postepowania z prądem elektrycznym, budowali obwody elektryczne, sprawdzali jakie materiały przewodzą prąd, jakie jest działanie prądu, łączyli obwody szeregowo i równolegle).

W trakcie zajęć wykorzystywane były załączone do zestawów instrukcje, ważne informacje i różnego rodzaju karty pracy.

Wykorzystanie pomocy na zajęciach wpłynęło na atrakcyjność zajęć, zaangażowanie i kreatywność uczniów, oraz pozwoliło na lepsze zrozumienia trudnych zagadnień związanych z energia i elektrycznością.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie, w naszej szkole wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej obchodzone jest to Święto Pluszowego Misia.

            W ostatnich dniach w salach lekcyjnych i na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji i przerw. Mały, duży, szary, kolorowy, z kokardką czy w kubraczku…-  każdy miś miał swoje święto.

            Wśród najmłodszych odbywały się zajęcia, których głównym tematem były misie. Była wystawa maskotek, wspólna zabawa przy „misiowych” piosenkach, czytanie bajek i opowiadań.

Agnieszka Kośka

DZIEŃ WOLNY

Przypominamy, że 21 listopada 2022 r. to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu,  jak zawsze, organizowane są zajęcia opiekuńcze w godzinach od 8.00 do 13.00.

Dyrekcja

UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 10 listopada2022r.był dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych w Klwowie niezwykłym dniem. Wszyscy uczestniczyli w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt. Było to wydarzenie związane z uczestnictwem gminy w projekcie „Pod biało-czerwoną”.
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy V oraz chór szkolny pod opieką p. Bożeny Koryckiej i Beaty Zagaj-Szymczak przygotowali uroczystą akademię poświęconą temu wydarzeniu. Poprzez wiersze i piosenki oraz fragmenty pamiętników przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości. Ten dzień szczególnie zapamiętają również uczniowie klasy I. Zostali oni oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Klwowie i złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Kontynuacją obchodów rocznicy odzyskania niepodległości było uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Klwowie zakończonej koncertem oddającym hołd wszystkim rodakom walczącym o niepodległą Polskę w wykonaniu chóru szkolnego.
Po zakończeniu wszyscy udali się pod Pomnik Lotników polskich poległych w obronie ojczyzny w Klwowie, gdzie reprezentanci szkoły i instytucji gminnych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Ponadto uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na grobie żołnierzy na cmentarzu w Klwowie.

KOLOROWE KANAPKI

W poniedziałek 7 listopada uczniowie klas 0-3 przekonali się, że nic tak  nie zachęca do jedzenia jak: kolorowe warzywa, samodzielny wybór składników i  samodzielne wykonanie. Efekt końcowy to same pyszności. Mniam!