SPOTKANIE Z POLICJĄ

15 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierż. szt. Konradem Dobroniem – policjantem Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Celem spotkania było omówienie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Przypomniane zostały m.in. numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, na drodze w domu. Funkcjonariusz ostrzegał przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika. Przypomniał zasady zachowania się w górach, m.in. podczas burzy, oznaczenia szlaków, prawidłowe przygotowanie się przed wyjściem na szlak. Utrwalił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowy m.in. jak poruszać się po drogach, gdy w pobliżu nie ma chodnika, poruszanie się po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Zwrócił uwagę na prawidłowe zachowanie podczas pomocy w pracach polowych, przebywanie poza domem pod opieka dorosłych po godz. 22.00, bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniał jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy w tym przypadku powiadomić.

Wszyscy niezależnie od tego, czy spędzamy wakacje w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani jesteśmy do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Przypominamy, że 17 czerwca 2022 r. to w naszej szkole dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu, jak zawsze, organizowane są zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas I-III w godzinach od 8.00 do 13.00.
Dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych – zgodnie z obowiązującym prawem – zostały ustalone na początku roku szkolnego w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim.

                                                                                                                      Dyrekcja

V FESTYN RODZINNY

31 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Klwowie odbył się
V Festyn Rodzinny. Bogaty program uroczystości zgromadził tego dnia w szkole rodziców,  zaproszonych gości  – przyjaciół szkoły oraz całą społeczność szkolną, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień, połączony z okazji obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Taty.

Uroczystość rozpoczęła się w pięknie udekorowanej na tą okazję hali sportowej.
Część oficjalną uroczystości rozpoczęła Pani wicedyrektor, która powitała wszystkich zgromadzonych gości. Złożyła serdeczne życzenia Dzieciom i Ich Rodzicom, a następnie zaprosiła na występ artystyczny przygotowany specjalnie na tą okazję w ramach wdzięczności za trud wychowania i opiekę. Wyrazem wdzięczności dzieci dla Rodziców były życzenia i kwiaty.

Po chwilach wzruszenia na scenie pojawili się uczestnicy zajęć tanecznych, którzy swoje talenty zaprezentowali w pokazie „Zumby”. Po tanecznych występach, w rytmach nowoczesnej muzyki wystąpiła młodzież z Liceum Kadetów w Lipinach, która zademonstrowała pokaz musztry paradnej.

Po pełnych wrażeń występach artystycznych rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Uczniowie wspólnie z rodzicami rywalizowali w wielu konkurencjach: przeciąganiu liny, rzucie woreczkami do celu, grze w piłkę nożną oraz koszykówkę. Sportowe zmagania dostarczyły wszystkim – zarówno zawodnikom, jak i kibicom wielu wrażeń.

Aby ostudzić sportowe emocje przyszedł czas na poczęstunek w formie przekąsek
z grilla, owocowego deseru i lodów.

Dużym zainteresowaniem w czasie trwania festynu cieszyły się specjalne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz pokaz samochodów strażackich OSP w Klwowie.

Uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze, pełnej uśmiechu dzieci i letniego słońca. Dzień ten z pewnością wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy będą wspominać jeszcze przez długi czas.

Dziękujemy Dyrekcji, Radzie Rodziców oraz Wszystkim, którzy tego dnia bawili się razem z nami.