GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym, mimo sytuacji panującej w kraju i na świecie, nasza szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza. Zasady zbiórki pieniędzy mieliśmy troszkę inne niż dotychczas, ponieważ wzięli w niej udział tylko uczniowie klas I – III. Tegoroczną zasadą była zbiórka groszy w domach do swoich słoików, a następnie w wyznaczonym dniu przez Samorząd Uczniowski nasi uczniowie dostarczyli swoje zbiory do swoich klas w szkole. Zbiórka trwała od początku roku szkolnego aż do ostatniego dnia maja. Przeliczone pieniądze przez uczniów klasy III zostały przekazane na ręce Fundacji Nasz Dom!

Wszystkim uczniom dziękujemy za współpracę i w przyszłym roku również zachęcamy do wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

Samorząd Uczniowski

Opiekun Szymon Głuch

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca 2021 roku wszyscy uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Klwowie uczcili swoje wielkie święto – Dzień Dziecka. Poznali historię związaną z tym dniem, dowiedzieli się jak i kiedy świętują ich koledzy z innych krajów. Przypomnieli sobie swoje prawa i obowiązki.

W tym dniu było dużo swobody, niespodzianek i radości. Nie zabrakło życzeń i różnych atrakcji głównie sportowych: wyścig w workach, skakanie na piłkach, chodzenie na szczudłach, zjeżdżalnie i drabinki no i oczywiście mecz piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się zabawy z chustą i puszczanie baniek mydlanych.

Podczas przerw między kolejnymi konkurencjami nasi młodzi zawodnicy mieli do dyspozycji ” kuchnię polową „,  w której mogli zregenerować siły na dalsze zmagania.

Hanna Rokicka