Archive for Wrzesień, 2020

Święto Ziemniaka

niedziela, Wrzesień 27th, 2020

W piątek 25.09.2020r. obchodziliśmy w szkole „Święto Ziemniaka”. Najpierw w klasach uczniowie zapoznali się z „historią ziemniaka”. Dowiedzieli się skąd pochodzi, jak nazywa się w różnych regionach Polski, z jakich części się składa, oraz jakie potrawy można z niego przygotować. Następnie dzieci zabrały się do tworzenia ziemniaczanych cudaków. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Wszystkie trafiły na wystawę do szkolnego kącika przyrody. Potem na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Wszyscy mogli wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do kosza, slalomem, zwinnością w transportowaniu ziemniaków. Najwięcej frajdy i radości sprawiła dzieciom ziemniaczana sztafeta. Nikt, by się nie spodziewał, że tyle radości sprawi dzieciom tradycyjny ziemniak.

Bezpieczna droga do szkoły

poniedziałek, Wrzesień 21st, 2020

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w związku z tym funkcjonariusze Policji prowadzą akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. Dlatego też 10 września 2020 roku uczniowie z klas 0-II Zespołu Szkół Samorządowych w Klwowie gościli dzielnicowego –sierż. szt. Konrada Dobronia z Posterunku Policji w Odrzywole.

Pan Policjant przypomniał uczniom zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Ponadto mówił o konieczności noszenia odblasków – szczególnie po zmroku oraz o rozważnym zachowaniu na przejściu dla pieszych. Uczniowie pod czujnym okiem Pana dzielnicowego uczyli się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię co sprawiło im niesamowitą radość.

W trakcie spotkania uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.

Justyna Pełka

niedziela, Wrzesień 20th, 2020

Informujemy, że aktualne kryteria oceniania z poszczególnych przedmiotów dostępne są w bibliotece szkolnej.

Akcja ,,Narodowe Czytanie”

niedziela, Wrzesień 13th, 2020

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą patronat objęła Para Prezydencka.
W poniedziałek 7 września uczniowie z klas VI, VII i VIII na zajęciach lekcyjnych wraz z nauczycielami czytali wybrane wcześniej fragmenty ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. ,,Balladyna” to wybitne dzieło okresu romantyzmu, które powstało w 1834 r. w Paryżu. Dramat osadzony na tle baśniowych dziejów, opowiada losy dwóch sióstr – Aliny i Balladyny. Utwór przedstawia analizę postaw i czynów głównych bohaterów dramatu. Akcji towarzyszyła wystawa poświęcona Juliuszowi Słowackiemu jego życiu i twórczości. „Narodowe Czytanie” było doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z wybitnym dziełem literatury polskiej.

Agnieszka Kośka

wtorek, Wrzesień 1st, 2020

Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Wytyczne GIS MZ MI dotyczące transportu

Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.

Wytyczne szkoły MEN GIS 2020

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software