Archive for Marzec 15th, 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu

niedziela, Marzec 15th, 2020

W dniu 11 marca 2020 r. odbył się apel podsumowujący działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu.

W 2020 roku Dniem Bezpiecznego Internetu ogłoszono 11 lutego i przebiegał on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
W naszej szkole działania rozłożone były w czasie.

Tydzień przed feriami zimowymi i tydzień po feriach realizowane były różne przedsięwzięcia związane z propagowaniem bezpieczeństwa w sieci.

W klasach szóstych aktorzy z Teatru Maska w Krakowie przeprowadzili warsztaty profilaktyczne „Bezpieczeństwo w sieci”.

W klasach młodszych przeprowadzono cykl lekcji dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne – „Sieciaki” i „3,2,1.. Internet” oraz wypracowali ważne zasady bezpiecznego zachowania się  w sieci. 

Uczniowie, rywalizowali też o tytuł  ASA INTERNETU w klasowych konkursach.

Wszyscy uczniowie mieli też możliwość wzięcia udziału w konkursie artystycznym dotyczącym bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy wykonując plakat, pisząc wiersz, piosenkę lub nakręcić film o wyżej wymienionej tematyce.

Dla klas III – VIII przeprowadzono grę tematyczną. Każdą klasę reprezentował 4 – osobowy zespół, którego zadaniem było znalezienie na terenie szkoły w określonym czasie zestawu pytań i udzielenie na nie odpowiedzi.

Dla uczniów klas V – VIII zorganizowano drużynowe rozgrywki on-line w grze komputerowej INTERLANDIA. Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o Internecie rozwiązując wspólnie krzyżówkę, a następnie obejrzeli scenkę przygotowaną przez koleżanki i kolegę z klasy VIII.

Koordynator działań

Izabela Stańczykowska

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software