Archive for Marzec 10th, 2020

Program Stypendialny Horyzonty – szansa dla uczniów

wtorek, Marzec 10th, 2020

 

Szanowni Państwo,

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dotarciu do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z informacją o możliwości ubiegania się o stypendium naukowo-socjalne Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC przyznawanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. Uprzejmie proszę o udostępnienie przekazanych informacji.

Fundacja EFC od dziesięciu lat prowadzi Program Stypendialny Horyzonty przyznając stypendia uczniom szkół ponadpodstawowych. Do tej pory programem objęliśmy 735 uczniów. Obecnie wspieramy edukację 231 stypendystów. Szukamy ambitnych, otwartych i empatycznych młodych ludzi, którzy chcą zamieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia.

Rekrutację do programu prowadzimy do 31 marca. Wnioski mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w ich rodzinach nie przekracza 1000 złotych netto na osobę.

Program to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie społeczne.

W Warszawie współpracujemy z LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, XXXIII LO Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika oraz Technikum Mechatronicznym nr 1.

Pomagamy nie tylko w nauce, ale także w stawaniu się lepszymi, dojrzałymi ludźmi. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają swoje poczucie samodzielności. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Po ukończeniu stypendium wielu z nich zrzesza się w stowarzyszeniu Alumni EFC, w którym podtrzymują nawiązane przyjaźnie i razem realizują projekty społeczne.

Program pokrywa koszty związane między innymi z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem czy opłatami szkolnymi. Nasze wsparcie to także rozwijanie zainteresowań np. nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od pomagania młodszym kolegom po realizację projektów społecznych.

Zachęcam także do odwiedzenia naszej strony internetowej www.efc.edu.pl, gdzie znajdują się wyczerpujące informacje na temat Horyzontów oraz innych programów Fundacji EFC. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Piękoś

Horyzonty_List do ucznia

wtorek, Marzec 10th, 2020

Komunikat dyrektora.

W związku z sytuacją epidemiologiczną informuję, że  w czasie zaplanowanych na środę, 11 marca 2020 konsultacji, w godzinach 15.30 – 16.30 nauczyciele będą do dyspozycji rodziców telefonicznie lub za pośrednictwem Librusa.

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software