Archive for Styczeń, 2020

Święto Babci i Dziadka

wtorek, Styczeń 28th, 2020

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów, łez i radości. Właśnie z tej okazji 24 stycznia 2020 roku w naszej szkole mieliśmy wspaniałych gości. Dla kochanych Babć i Dziadziów dzieci klas 0, I, II i III oraz chór szkolny przygotowały program artystyczny: mówiły wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, składały życzenia. Wnuczęta obdarowały też dostojnych gości własnoręcznie zrobionymi kwiatami i zaprosiły na słodki poczęstunek. Frekwencja była wspaniała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy!

Konkurs „Menu świąteczne w krajach UE”

poniedziałek, Styczeń 27th, 2020

W dniu 10.01.2020r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o tematyce świątecznej pt. ”Menu świąteczne w krajach UE”. Uczestnikami byli uczniowie klas V -VIII, członkowie SKE.


Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Maja Dobrodziej, Anna Podkulińska kl.Vb
II miejsce – Anna Tyniec kl.Va, Daria Miedziechowska kl. VIII
III miejsce – Dagmara Biskup kl.VIb, Kinga Kędzierska kl.VII, Julia Ślusarczyk kl.Vb

 

Wyróżnieni zostali:

Joanna Kwapis kl.VIa
Paulina Rzeźnik kl.Va
Katarzyna Nowak kl.VI b
Jakub Kwapis kl.VII
Zuzanna Kwapis kl.VII

Dla wszystkich uczestników konkursu nagrody ufundowane zostały przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Organizator konkursu – opiekun SKE Bożena Korycka

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”

środa, Styczeń 22nd, 2020

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii e-Polak potrafi oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.

Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://liblink.pl/soy4rfqEcd

Zachęcamy także do odwiedzenia strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!”

 

Jasełka w naszej szkole

czwartek, Styczeń 16th, 2020

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie wraz z wychowawcami spotykają się na klasowych wigiliach,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy…..robi się ciepło…. i bardzo świątecznie.

20 grudnia w piątek klimat zbliżających się świąt zapanował na dobre. Wiąże się z nim wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Tegoroczne przybrały wyjątkowy charakter. Uczniowie z klas: III,V,VI oraz uczennic klasy VIII pod opieką nauczycieli religii: s. Danuty i s. Joanny przygotowali pantomimę – przedstawienie oparte na grze aktorów bez słów, z użyciem efektów światła i muzyki. Przedstawiała ona historię naszego zbawienia: od wydarzeń w raju, poprzez zwiastowanie, aż po narodzenie Jezusa, pokłon pasterzy i trzech króli.

Uroku całej inscenizacji dodał taniec aniołów wykonany przez uczennice klasy VIII, oraz śpiew kolęd i gra na instrumentach muzycznych.

Na sali gimnastycznej panowała przejmująca cisza będąca świadectwem wrażliwości i wejścia w tajemnice Narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie zachwyciło, co podkreśliła w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Edyta Sobczak, która złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.

Bardzo dziękujemy aktorom za dostarczenie nam wielu wrażeń i emocji oraz przybliżenie sensu Bożego Narodzenia.

Narodziny Jezusa odmieniły świat!

Śródroczne zebranie z rodzicami

niedziela, Styczeń 12th, 2020

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się

20 stycznia 2020 r. (poniedziałek)

kl. O-III godz. 13.30

kl. V-VIII godz. 14.30

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software