Archive for Grudzień 1st, 2019

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

niedziela, Grudzień 1st, 2019

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały czas do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, a także jak ciepłą i miłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech i życzliwe słowo skierowane do drugiej osoby.

W naszej szkole po raz pierwszy w dniach 18 – 22 listopada 2019 roku obchodzony był Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Mimo pochmurnej i jesiennej pogody na zewnątrz, szkoła wypełniła się w tych dniach ciepłem i mnóstwem życzliwych zwrotów, pozdrowień i uśmiechniętych buziek. Na drzwiach pojawiły się kolorowe „chmurki życzliwości” z napisami: „Bądź” miły”, „Dziel się z innymi”, „Bądź życzliwy”, „Pomagaj innym”, „Uśmiechnij się”, „Miło Cię widzieć”, a na szkolnych korytarzach ustawione zostały „ławeczki życzliwości”, gdzie w czasie przerwy uczniowie w życzliwej atmosferze mogli ze sobą porozmawiać.

W ramach działań podjętych przez organizatorów akcji uczniowie i pracownicy szkoły 21 listopada otrzymali ordery życzliwości oraz słodkie ciasteczka z uśmiechem. Oprócz tego każdy uczeń indywidualnie przygotował podziękowania i miłe słowa dla wybranych osób. Na specjalnie przygotowanej na ten dzień dekoracji pojawiło się wielkie słońce, którego promienie życzliwości tworzyli uczniowie każdej klasy.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i pracownicy byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru, a na piersi przypięty order życzliwości.

Nauczyciele również sprawili uczniom niespodziankę: nie było sprawdzianów, kartkówek i odpytywania uczniów.

Wszyscy nauczyciele aktywnie włączyli się w świętowanie tego dnia; wychowawcy na godzinach wychowawczych przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat życzliwości a na klasowych tablicach ogłoszeń pojawiły się specjalnie przygotowane na Tydzień Życzliwości gazetki.

Akcja utwierdził organizatorów, że warto być życzliwym i z całą pewnością w przyszłym roku znów zagości w szkole Tydzień Życzliwości. Bądźmy życzliwi dla siebie codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Okazana życzliwość i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Dziękujemy wszystkim za podejmowane działania w ramach Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.

Organizatorzy: Adrianna Dobrodziej, Anna Noga

Zajęcia w ramach projektu – Mały Obywatel Świata II

niedziela, Grudzień 1st, 2019

W listopadzie najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie z klasy II i Vb uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu – Mały Obywatel Świata II przygotowanym przez Fundację CultureLab.

Wśród starszych uczniów odbyły się zajęcia pt. ,,W poszukiwaniu wody – czyli
o magicznej właściwości drzew”. Dzieci poznały skutki suszy i powodzi oraz niezwykłe właściwości drzew i roślin. Dowiedzieli się jak ważna i bezcenna jest woda dla rozwoju życia na naszej planecie.

Najmłodsi poznali przygody sowy Poli, która wraz z grupą przyjaciół odkrywa
piękno i różnorodność roślin i zwierząt w Amazonii. Dowiedzieli się jak ważną funkcję pełnią lasy Amazonii nazywane płucami świata.

Poznając przygody i perypetie bohaterów uczniowie poznawali również główne problemy współczesnego świata.

Agnieszka Kośka

 

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software