TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

27 kwietnia 2018 roku odbył się etap powiatowy ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez: 1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. 3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. 5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

3.      Jakub Korycki.

Obydwie drużyny zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii i będą reprezentowały nasz powiat w finale.

W klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkoły podstawowej zwyciężyła Amelia Biskup a Maciej Kopczyński i Kacper Śmiałek zajęli drugie miejsce ex aequo. Natomiast wśród uczniów gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Dominika Strasińska.

Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Opiekun: Anna Kopczyńska