Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Jasełka w naszej szkole

czwartek, Styczeń 16th, 2020

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie wraz z wychowawcami spotykają się na klasowych wigiliach,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy…..robi się ciepło…. i bardzo świątecznie.

20 grudnia w piątek klimat zbliżających się świąt zapanował na dobre. Wiąże się z nim wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Tegoroczne przybrały wyjątkowy charakter. Uczniowie z klas: III,V,VI oraz uczennic klasy VIII pod opieką nauczycieli religii: s. Danuty i s. Joanny przygotowali pantomimę – przedstawienie oparte na grze aktorów bez słów, z użyciem efektów światła i muzyki. Przedstawiała ona historię naszego zbawienia: od wydarzeń w raju, poprzez zwiastowanie, aż po narodzenie Jezusa, pokłon pasterzy i trzech króli.

Uroku całej inscenizacji dodał taniec aniołów wykonany przez uczennice klasy VIII, oraz śpiew kolęd i gra na instrumentach muzycznych.

Na sali gimnastycznej panowała przejmująca cisza będąca świadectwem wrażliwości i wejścia w tajemnice Narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie zachwyciło, co podkreśliła w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Edyta Sobczak, która złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.

Bardzo dziękujemy aktorom za dostarczenie nam wielu wrażeń i emocji oraz przybliżenie sensu Bożego Narodzenia.

Narodziny Jezusa odmieniły świat!

Śródroczne zebranie z rodzicami

niedziela, Styczeń 12th, 2020

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się

20 stycznia 2020 r. (poniedziałek)

kl. O-III godz. 13.30

kl. V-VIII godz. 14.30

Świąteczna tradycja – kartki z życzeniami na Boże Narodzenie.

sobota, Grudzień 28th, 2019

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i szczególny czas. Jedną z tradycji jest przesyłanie świątecznych życzeń.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”, realizowanej przez FUNDACJĘ DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Celem akcji było wykonanie świątecznych kartek oraz napisanie bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń. Uczniowie ze SK PCK obdarowali specjalnie przygotowanymi kartkami mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście oraz wymienili się świątecznymi życzeniami z rówieśnikami i pracownikami swojej szkoły w czasie szkolnej wigilii.

Opiekun SK PCK

Konsultacje dla Rodziców

sobota, Grudzień 14th, 2019

Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami

w dniu 16 grudnia 2019 roku (poniedziałek)

godz. 15.30-16.30

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W WIENIAWIE

niedziela, Grudzień 8th, 2019

W dniu 29 listopada zespół reprezentujący naszą szkołę pod opieką pana Szymona Głucha uczestniczył w Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2008 w Wieniawie. Udział w turnieju brało 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Chłopcy z Klwowa w swoim ostatnim meczu turnieju pokonali zespół z Przysuchy, co zapewniło Im III miejsce i pokaźny Puchar.

Serdecznie gratulujemy!

Szymon Głuch

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software