Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W WIENIAWIE

niedziela, Grudzień 8th, 2019

W dniu 29 listopada zespół reprezentujący naszą szkołę pod opieką pana Szymona Głucha uczestniczył w Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2008 w Wieniawie. Udział w turnieju brało 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Chłopcy z Klwowa w swoim ostatnim meczu turnieju pokonali zespół z Przysuchy, co zapewniło Im III miejsce i pokaźny Puchar.

Serdecznie gratulujemy!

Szymon Głuch

ANDRZEJKI

niedziela, Grudzień 8th, 2019

27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas zarówno młodszych jak i starszych. Na pierwszej części dyskoteki uczestniczyli nasi najmłodsi uczniowie z klas 1 -3. Pod czujnym okiem pani Justyny Pełki oraz pana Szymona Głucha uczestnicy zabawy świetnie się bawili przy nowoczesnej muzyce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też wróżby i konkursy specjalnie przygotowane na tę okazję przez dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. W drugiej części zabawy również i starsi uczniowie mogli skorzystać z konkursów oraz wróżb. Po zakończonych konkursach na każdego czekał słodki upominek. Wszystkim uczestnikom towarzyszyły wspaniałe humory oraz ogromne uśmiechy na twarzach.

Szymon Głuch

TURNIEJE SPORTOWE

niedziela, Grudzień 8th, 2019

22 oraz 27 listopada w naszej szkole odbyły się turnieje eliminacyjne na szczeblu powiatowym ogólnopolskiego cyklu rozgrywek piłkarskich o Puchar Tymbarku w kategoriach wiekowych U12 i U10. W pierwszym turnieju brało udział 7 zespołów spośród których najlepszym okazał się zespół reprezentujący szkołę z Borkowic. Nasz zespół uplasował się na III miejscu. Natomiast w młodszej kategorii wiekowej rywalizowało 4 drużyny. Tutaj zwycięzcą została drużyna reprezentująca szkołę z Gielniowa. Nasza drużyny podobnie jak i starsi koledzy zajęła III miejsce. Zarówno starsi jak i młodsi wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Organizatorem wydarzeń sportowych we współpracy z PZPN był pan Szymon Głuch.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sportową walkę i udział w turniejach.

Szymon Głuch

Szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy”

niedziela, Grudzień 8th, 2019

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przysusze informuje:

Uwaga najmłodsi mieszkańcy wsi! Rozdajemy nagrody!
Z myślą o Was Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników przygotowała szkolenie e-learningowe dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Szkolenie podzielone jest na trzy moduły: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim.
Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: prewencja.krus.gov.pl
Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia należy wydrukować i przesłać na adres:
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji,
al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa, do dnia 13.12.2019 r.
z dopiskiem Szkolenie e-learningowe dla dzieci. Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.
Zasady przyznawania nagród i Formularz zgłoszenia do pobrania na stronie https://liblink.pl/EsqvknPFZY

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

niedziela, Grudzień 1st, 2019

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały czas do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, a także jak ciepłą i miłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech i życzliwe słowo skierowane do drugiej osoby.

W naszej szkole po raz pierwszy w dniach 18 – 22 listopada 2019 roku obchodzony był Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Mimo pochmurnej i jesiennej pogody na zewnątrz, szkoła wypełniła się w tych dniach ciepłem i mnóstwem życzliwych zwrotów, pozdrowień i uśmiechniętych buziek. Na drzwiach pojawiły się kolorowe „chmurki życzliwości” z napisami: „Bądź” miły”, „Dziel się z innymi”, „Bądź życzliwy”, „Pomagaj innym”, „Uśmiechnij się”, „Miło Cię widzieć”, a na szkolnych korytarzach ustawione zostały „ławeczki życzliwości”, gdzie w czasie przerwy uczniowie w życzliwej atmosferze mogli ze sobą porozmawiać.

W ramach działań podjętych przez organizatorów akcji uczniowie i pracownicy szkoły 21 listopada otrzymali ordery życzliwości oraz słodkie ciasteczka z uśmiechem. Oprócz tego każdy uczeń indywidualnie przygotował podziękowania i miłe słowa dla wybranych osób. Na specjalnie przygotowanej na ten dzień dekoracji pojawiło się wielkie słońce, którego promienie życzliwości tworzyli uczniowie każdej klasy.

Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i pracownicy byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru, a na piersi przypięty order życzliwości.

Nauczyciele również sprawili uczniom niespodziankę: nie było sprawdzianów, kartkówek i odpytywania uczniów.

Wszyscy nauczyciele aktywnie włączyli się w świętowanie tego dnia; wychowawcy na godzinach wychowawczych przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat życzliwości a na klasowych tablicach ogłoszeń pojawiły się specjalnie przygotowane na Tydzień Życzliwości gazetki.

Akcja utwierdził organizatorów, że warto być życzliwym i z całą pewnością w przyszłym roku znów zagości w szkole Tydzień Życzliwości. Bądźmy życzliwi dla siebie codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Okazana życzliwość i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Dziękujemy wszystkim za podejmowane działania w ramach Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.

Organizatorzy: Adrianna Dobrodziej, Anna Noga

“Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju - uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości, a także odkrywaniem własnych możliwości, talentów, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi brakami, trudnościami i negatywnymi emocjami. Jest więc budowaniem człowieczeństwa.”

H. Rilke

Wyszukiwarka
Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Theme Credit:

Design by: SEO Specialist
Coded by: Marketing Software